Zdravotní cvičení pod mým vedením

Mojí hlavní specializací je zdravotní cvičení. Máte-li bolesti zad, lopatek, kyčlí, dolních a horních končetin, naučím vás, jak se správně hýbat, aby se tyto bolesti nedostavovaly. Vždy pracuji se správným držením těla a kvalitně provedeným pohybem.

Zdravotní cvičení je také ideální „kompenzací“ ke sportu a jinému fyzicky náročnému pohybu. Je častokrát efektivnější než samotná yoga nebo pilates neboť způsob, jakým vedu pohyb je postaven na detailech. Zvláště při soukromých lekcích.

Co je mým cílem

Více ...

Soustředím se na práci hlubokých stabilizačních svalů. Cílem není odcvičit lekci a tím skončit. Mojí prioritou je pohyb NAUČIT, aby mí klienti mohli cvičit i doma a věděli, jak se správně napřímit a jak správně provádět pohyb v běžných situacích. Jak zvednout břemeno, jak se postavit při mytí nádobí a podobně. Protože nakonec to jsou právě tyto situace, ze kterých vznikají nejčastěji různé blokace a výhřezy plotének. Pokud bude člověk aktivně napřímený během dne, tak má z poloviny vyhráno. A to je mým cílem – dostat do podvědomí správné držení těla.

 

Jakým problémům se věnuji

Více ...

Řeším vadné držení těla jako je skolióza, hyperkyfóza a hyperlordóza. Kromě toho také problémy s končetinami; nohy do O nebo X, odstáté lopatky, problémy s karpálními tunely, hypermobilitu nebo naopak svalovou ztuhlost. Bolesti kolen vycházející z nefunkčních chodidel, nebo špatně postavených kyčlí a pánve a nakonec i samotná chodidla (vysoký nárt či plochonoží)

 

Metoda a varianty cvičení

Více ...

Ideální jsou soukromé lekce, kdy se věnuji potřebám jedince. Do pohybu navádím jednak slovně, ale také pomocí rukou, aby tělo dostávalo správné signály k provedení úkonu. Jedině tak lze docílit správných tlaků, tahů a jiné práce svalstva. 

Vedu i skupinové lekce, kde je potřeba více dávat pozor a vnímat své vlastní tělo.

 

Máte-li zájem o cvičení, kontaktujte mě. Vždy se těším na každého, kdo má zájem začít na sobě pracovat.

Kontaktujte mě

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com